PAKA - Strona Główna
Półfinały
XX
XX
  • Skecze video
    • Hrabi po spektaklu
    • Kabaret SMILE - Mapa (egzamin na studia)
    • Kabaret Młodych Panów - Piotr Żyła (skoczek)
    • Kabaret DNO - Freestyler II (po polsku)
    • Kabaret PUK - Terapia Małżeńska
    • Mariush - Czemu nie ma Ciebie tu? (koncert)
    • Mariush - Odwilż na bis (koncert)
    • Kabaret Młodych Panów - Wielka Orkiestra Budżetowej Pomocy
    • Stand up Kraków
    • Kabaret DNO - Bakteria
    • Kabaret Młodych Panów & Smile & Łowcy.B - Klinika
    • Kabaret Łowcy.B - Zabawa w chowanego (skecz z wpadką)
    • Kabaret Z Nazwy - Baby (PAKA 2013)
    • Kabaret Z Nazwy - Przepustka (PAKA 2013)
    • Kabaret 7 minut Po - Wzębodłubie (PAKA 2013)
    • Kabaret 7 minut Po - Skecz który się nie odbył (PAKA 2013)
  • Skecze video
bnk
Stowarzyszenie Promocji
Sztuki Kabaretowej "PAKA"

ul. Oleandry 1
30-060 Kraków

e-mail: paka@paka.pl
tel/fax: (12) 681 60 35
NIP: 677-22-92-023
ROTUNDA
PAKA » Nowości » III PAKA 1987 2011-09-05 12:50:10
III PAKA 1987
III PAKA 1987 23-26 kwietnia 1987 
Nagroda Grand Prix- za całość programu Kabaret Potem 
I nagrody nie przyznano
II nagroda ex-aequo Dzyps ,Fajf, "i" 
III nagrody nie przyznano
Nagroda publiczności: Kabaret Potem 


Jury
Jacek Fedorowicz, 
Zygmunt Konieczny,
Jerzy Markuszewski,
Jerzy Stuhr,
Lucjan Suchanek

Wybrane imprezy towarzyszące:
występy Laureatów PaKI'85 i PaKI'86: Ergo, Koalicja,Koń Polski, Pętla, U Haka

Warsztaty prowadzili
Krystyna Zachwatowicz, Andrzej Drawicz, Andrzej Leszczyński,
Jan Józef Szczepański, Andrzej Wajda oraz kabaret "Piwnica pod Baranami"


W 1987 roku powstaje Akademia Kabaretowa (utrzymała się przez 3 lata), poświęcona cenzurze, propagandzie, polityce. Ponownie zwycięzcą PaKI zostaje kabaret POTEM - w odczuciu wielu był to najlepszy program pierwszego dziesięciolecia (zdaniem Mirka Wujasa jeden z najlepszych programów, jaki na PaCE w ogóle się pojawił).


Finaliści
Dzyps z Puław: Renata Siedlaczek, Bartosz Wilczyński, Grzegorz Łączny, Krzysztof Adamczyk, Tomasz Mazur.
Fajf z Radomia Michał Budzisz, Bartłomiej Czabanowski, Sławomir Franecki, Adam Kawczyński, Bartosz Kuchno, Artur Stępień
"i"z Warszawy: Mirosław Płodzik, Dariusz Olak,Paweł Płodzik, Arkady Kamiński
Ortalion'80 z Lidzbarka Warmińskiego: Bogusław Banaszak, Mirosław Bąk, Antoni Foryś, Tadeusz Onufrowicz, Zenon Prusinowski, Zbigniew Sajewiec, Władysław Strutyński, Ryszard Wierzbicki, Andrzej Żuk.
Potem z Zielonej Góry: Ewa Sopielewska, Mirosław Gancarz, Janusz Klimenko, Dariusz Kamys, Adam Pernal, Władysław Sikora.
Rżysko z Rozumic: Ewa Kuriata, Urszula Siniakiewicz, Kazimierz Siniakiewicz, Jacek Siniakiewicz, Leszek Kuriata
Teatr Młodych z Warszawy: Anna Dziedzic, Anna Orchowska,Joanna Hubczyk, Barbara Kiszko- Strząboszewska, Anna Kotkowicz, Anna Maksian, Arkadiusz Filipiuk, Sławomir Augustyniak, Robert Tuszka, Tomasz Olszewski, Maciej Panasik, Tadeusz Brodawski, Anna Niemczyk.
Wtyka ze Skarżyska Kamiennej: Joanna Długosz, Anna Kwiatkowska, Katarzyna Tambor, Iwona Wojciechowska, Marek Bereza, Krzysztof Długosz, Zenon Juchniewicz, Andrzej Szczerba.
Żaba z Wrocławia: Barbara Kuraś, Katarzyna Kargul, Cezary Żołyński,Wojciech Dobrowolski, Przemysław Kapsa, Marek Fludra, Dariusz Dudzic, Jacek Średnicki.

Występ grupy Teatr Młodych potraktowano jako pozakonkursowy

• Rotunda - www.rotunda.pl
• Kabarety online - www.eKabaret.pl
Logotypy
© 2002-2011 paka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści bez zgody autorów. Wykonanie projektu serwisu: Sztoldo.pl