PAKA - Strona Główna
Półfinały
XX
XX
  • Skecze video
    • Hrabi po spektaklu
    • Kabaret SMILE - Mapa (egzamin na studia)
    • Kabaret Młodych Panów - Piotr Żyła (skoczek)
    • Kabaret DNO - Freestyler II (po polsku)
    • Kabaret PUK - Terapia Małżeńska
    • Mariush - Czemu nie ma Ciebie tu? (koncert)
    • Mariush - Odwilż na bis (koncert)
    • Kabaret Młodych Panów - Wielka Orkiestra Budżetowej Pomocy
    • Stand up Kraków
    • Kabaret DNO - Bakteria
    • Kabaret Młodych Panów & Smile & Łowcy.B - Klinika
    • Kabaret Łowcy.B - Zabawa w chowanego (skecz z wpadką)
    • Kabaret Z Nazwy - Baby (PAKA 2013)
    • Kabaret Z Nazwy - Przepustka (PAKA 2013)
    • Kabaret 7 minut Po - Wzębodłubie (PAKA 2013)
    • Kabaret 7 minut Po - Skecz który się nie odbył (PAKA 2013)
  • Skecze video
bnk
Stowarzyszenie Promocji
Sztuki Kabaretowej "PAKA"

ul. Oleandry 1
30-060 Kraków

e-mail: paka@paka.pl
tel/fax: (12) 681 60 35
NIP: 677-22-92-023
ROTUNDA
PAKA » Nowości » X PAKA 1994 2011-09-05 13:00:16
X PAKA 1994
Nagrody:
Grand Prix- Quasi Kabaret Rafała Kmity
I nagroda- Kabaret Artura I 
II nagroda - Kabaret Ciach
III nagroda - Kabaret Koalicja


Nagrody dodatkowe:
-Kabaret Artura I za "skecz z lalką" otrzymuje Dzieła Zebrane Andrzeja Mleczki w formie czterech albumów rysunków z dedykacją autora, oraz spacer po miejskim wysypisku śmieci w Baryczy z wice prezydentem Krakowa ds. kultury Krzysztofem Gieratem.
- Rafał Kmita otrzymuje Kodeks Praw i Obowiązków Artysty Kabaretu w redakcji prof. Andrzeja Zolla ze szczególnym uwzględnieniem § 5.
- Kabaret Koalicja za monolog "Gadał dziad do obrazu" otrzymuje nagrodę w postaci termosu z dedykacją Jacka Kuronia z zaproszeniem do jego warszawskiego mieszkania na herbatę.
- Kabaret Ciach za "skecz z Pawlakiem" otrzymuje krawat okolicznościowy ufundowany przez Aleksandra Kwaśniewskiego, natomiast za skecz  "instruktaż o napadaniu" otrzymuje nagrodę Skarbnika Miasta Krakowa Lesława Fijała w postaci wyciągu bankowego z konta miasta na kwotę 112 000 000 000 zł
- Pan Mim z kabaretu Rower otrzymuje nagrodę w postaci partii szachów z JM Rektorem UJ prof. Aleksandrem Kojem.
- Mirosław Wujas otrzymuje dodatkową nagrodę Jury w postaci dożywotniego abonamentu na obiady w Restauracji u Ziyada na zamku w Przegorzałach zawsze ilekroć przyjedzie rowerem lub dobiegnie.
- Alina Pięta otrzymuje dodatkową nagrodę Jury w postaci dożywotniej rezerwacji honorowego fotela w sali widowiskowej Rotundy z prawem zabrania go do domu.

Jury:
Andrzej Drawicz
Andrzej Mleczko
Lucjan Suchanek
Jan Józef Szczepański

Wybrane imprezy towarzyszące:
Kabaret Potem "15 sztuk"
Gwiazdozbiór pierwszej dekady ( Lach, Koalicja, Bez Nas, Fajf, Drugi Garnitur, Paka, Ergo, Quasi- Kabaret Rafała Kmity, Imperium Trrrt z fragmentami programu Teatru Absurdu ŻŻŻŻŻ.)
Turniej satyryków ( "Nieokiełznane Śledzie - Buńczuczne Świstaki":
NŚ- selekcjoner L. Malinowski, kabarety: Koń Polski, Afera, Bez Nas
BŚ- selekcjoner S. Franecki , kabarety : Quasi- Kabaret Rafała Kmity, Fajf, Bez Nich.
Serial "Spadkobiercy" 

Jubileusz dziesięciolecia istnienia Przeglądu wypadł okazale. "Dzieła Zebrane" - kabareton zespołów POTEM i KOŃ POLSKI wydarzeniem numer jeden  jubileuszowego wydania.
Ów kabareton to pierwowzór dla organizowanych później programów, złożonych z występów laureatów poprzednich edycji PAKI (realizacji tv). Organizatorzy z okazji jubileuszu dziękują całej społeczności Uniwersytetu Jagiellońskiego za sympatię i pomoc w ciągu minionych dziesięciu lat.

Finaliści:
Kabaret Afera z Poznania: Monika Paluszkiewicz, Katarzyna Pawłow-ska, Wjciech Bernard, Robert Cecko, Janusz Juszczak, Krzysztof Kul-piński, Krzysztof Kurek, Jacek Łuczak, Janusz Matak, Jakub Paluszkie-wicz, Sławomir Stawny. 
Kabaret Artura I. z Rabki: Agata biały, Kinga Ilgner, Monika Paluszek, Iza Skipiała, Magda Stojowska, Ewa Wiewiórkowska, Maciej Wojdyła, Janusz Kruciński.
Kabaret Ciach z Zielonej Góry: Małgorzta Czyżycka - "Metalika", Adam Magier - "Owens", Zbigniew Gawroński - "Pedro", Rewers- "Suchocka z kolegami", Tomasz kowalski - "Gogo". 
Kabaret Jurki z Zielonej Góry: Agnieszka Litwin, Jerzy Jankiewicz, Przemysław Żejmo, Kuba Kalwarski, Daniel Pauliński, Adam Werla.         
Kabaret Koalicja z Krakowa: Ewa Zajdek, Marcin Baran, Andrzej Kaczmarczyk, Jacek Płaza, Dobrosław Rodziewicz. 
Kabaret Natenczas z Radomia /Warszawy: Marysia Walasek, Paweł Kijowski, Marek Modzelewski, Jerzy Pałgan, Piotr Wojtyniak, Jacek Ko-suniak, Bartek Jagodziński.
Quasi-Kabaret Rafała Kmity z Krakowa: Bartosz Brzeskot, Dariusz Starczewski, Arkadiusz Lipnicki, Grzegorz Kliś.
Kabaret Rower z Poznania: Ewa Swoboda, Piotr Czek, Grzegorz Lute-rek, Andrzej Piątek, Krzysztof Piątek, Natalia Sitarz, Michał Rogacki.
Zespół Tetralny z Kamiennej Góry: Nikola Radelbach, Sławomir Hilde-
brandt, Monika Balenba, Edyta Waluch, Agata Justa, Berenika Stop-czyk, Katarzyna Filip, Katarzyna Całek, Anna Bernat, Anna Farmas, Magdalena Maciaszek, Jacek Pluta, Marek Nosal, Tomasz Maziakowski, Jacek Bruździak.
Kabaret Wiejski Kociuba z Sycowa: Jerzy Graf, Marian Krawczyk, An-drzej Tajak, Roman Cwiękała.


• Rotunda - www.rotunda.pl
• Kabarety online - www.eKabaret.pl
Logotypy
© 2002-2011 paka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści bez zgody autorów. Wykonanie projektu serwisu: Sztoldo.pl